İletişim Bilgileri

Delle dekor

  • Yetkili Kişi: Volkan Ergün
  • Telefon numarası: +90 (0212) 552-00-02, 5324776585
  • Adres: Çobançeşme Mah. Mithatpaşa Cad. Söğütlü Sok. No:7/A Yenibosna/İstanbul, Bahçelievler, İstanbul, Türkiye

Sitedeki güncellemeler
Görüntü yok

Dış cephe mantolama

Delle Dekor ürünlerini kullanarak binanıza ve projelerinize hem farklı bir estetik kazandırıp hem de ısı yalıtım ürünü olan kaplama (mantolama) malzemesini kull
33 TL/m²
Satıcıya Ulaş
İletişim Bilgileri
  • Yetkili Kişi: Volkan Ergün
  • Telefon numarası: +90 (0212) 552-00-02, 5324776585
  • Adres: Çobançeşme Mah. Mithatpaşa Cad. Söğütlü Sok. No:7/A Yenibosna/İstanbul, Bahçelievler, İstanbul, Türkiye
Hizmet ile ilgili detaylı bilgi

%60 yakıt tasarrufu sağlar. İki buçuk (2,5) senede kendini amorti eder.
Dekoratiftir; Yapılara görsellik kazandırır, değerini arttırır.
Muadili malzemelere göre hesaplıdır.
Hafiftir, binaya yük getirmez. Kolay taşınır.
Çürümez ve kokmaz ısı, ses ve su yalıtımı sağlar.
Uygulaması temiz, hızlı ve kolaydır.
Sınırsız model ve tasarım seçeneğine sahiptir.
İnsan sağlığına zarar vermez, çevrecidir. Su ve nemden etkilenmez. Detay çözümleri zarif ve tamamlayıcıdır.
Renk sınırlaması yoktur. Bünyesine su almaz, çeşitli mevsim koşullarına dayanıklıdır.
Gerekli Bilgiler
Söveler 2 m/tül halinde üretilmektedir.
Yüzeylerde kullanılan sıva akrilik esaslıdır.
Çekirdek malzemesi, yüksek yoğunlukta EPS ürünleridir.
Sıvalar 11 adet akrilik reçinenin homojen bir şekilde karışımı ile elde edilmektedir.
Kullanılan reçinenin tamamı ithaldir.
Üzerindeki kaplama güneşin UV etkilerine karşı koruma sağlar.
Havada oluşabilecek asitlenmelere karşı dirençlidir.
Sıva yüzeyi gayet rijit ve aynı ölçüde elastiktir; çatlama yapmaz.
Expanded Polistren Sert Köpük (EPS Genleşmiş Sert Köpük) petrolden elde edilen, köpük halinde, termostatik, kapalı gözenekli, tipik olarak beyaz renkli bir ısı yalıtım malzemesidir. Polistren taneciklerin şişirilmesi ve birbiri ile kaynaşması ile elde edilen EPS ürünlerde, taneciklerin şişirilmesi ve köpük elde edilmesi için kulanılan gaz Pentan’dir. Pentan taneciklerin içinde çok sayıda küçük gözeneklerin oluşmasını sağladıktan sonra, üretim sırasında ve üretimi takiben çok kısa sürede hava ile yer değiştirir. Böylece, EPS levhalarının bünyesinde bulunan çok sayıdaki (1m³ EPS’de 3-6 milyar) küçücük kapalı gözenekli hücreler içerisine durgun hava hapsolur.

Malzemenin %98′i hareketsiz ve durgun havadır. Hareketsiz ve kuru hava bilinen en ekonomik, çevre dostu ve mükemmel ısı yalıtım malzemesidir. EPS, ısı yalıtım malzemesidir. EPS ısı yalıtım levhalarının ekonomik ve üstün ısı yalıtım özellikleri bu şekilde sağlanır. Dünyada mevcut en iyi ısı yalıtım sağlayan bir kaç malzemeden biri olan EPS, aynı performansı ülkemizde kullanılan diğer ısı yalıtım malzemesinden daha ekonomik olarak sağlayan tek malzemedir.

Basınca dayanıklıdır, kırılgan değildir. Isı yalıtım mazemesi olarak yüksek eğilim dirençlerine sahip olup, kapalı gözenekli olduğundan ıslanmaz kapiler su geçirgenliği yoktur ve higroskopik değildir, yalıtımı sürekli yapar. Ekonomik yalıtım malzemesidir. Gerçek performansını daha düşük maliyetle sunar. Sonsuz ömürlüdür. Bina durdukça yalıtım görevine ilk günkü gibi devam eder. Kalınlığı zamanla incelmez, sabit kalır. Çevre dostu nötr bir malzemedir. İmalat içeriğine ozon tabakasına zarar veren CFC (klora flora karbon)’lar ve türevleri HCFC’ler yoktur. Geri dönüşümlü (ReCycle) bir malzemedir. 16-36 dansite (yoğunlukta) üretildiğinde ısı yalıtım projelerinde gerçek değerler sunarak performans sağlar. Yoğunluğuna ve kullanım detayına bağlı olarak ısıtmaya ve soğutmaya harcanan enerjiden %60-70 tasarruf sağlatır. Pasif ev teknolojisine geçiste dünya standartlarındaki imalat malzemeleri içinde öncelikli sırada tercih görmektedir. Pasif ev yalıtım değerleri en yüksek direnç ve performansı gerektirdiğinden enerjiden %85-90 tasarruf sağlanması başta öngörülmektedir.

EPS ürünleri kapalı gözenekli olması ve gözenek duvarlarının su geçirmez bir yapıda bulunması nedeniyle pratik olarak su geçirmez. 8 yıl süreyle tamamen suya batık olarak bırakılan bir numunenin yüzme özelliğini ve şeklini hiç bir surette değiştirmediği görülmüştür. Bütün bu özelliklerinin dışında, sağladığı o kadar fayda ve maliyet avantajı göz önüne alındığında, EPS’nin diğer yalıtım ürünlerinin aksine çok ekonomik olduğu tartışılmaz bir gerçektir.

Yoğunluk (dansite kg/m³)
Strafor, kullanım sahasına göre istenilen yoğunluklarda üretilir. Özellikleri yoğunlukla istenilen yönde değiştirilebildiğinden malzeme israfına ve gereksiz maliyet artışlarına sebep olmaz. Isı yalıtım amacıyla genellikle 15-30 kg/m3 yoğunluklarda, ambalaj malzemesi olarak kullanım amacıyla da 20-100 kg/m3 yoğunluklarda üretilmektedir. Nihai ürün olarak Strafor, hafiflik, kolay işlenebilirlik ve diğer malzemeler ile kompozit ürünlerin imalatında kullanılabilirlik gibi özelliklere de sahiptir.
Su Emme Oranı
Malzemelerin su emme oranı üzerinde etkili büyüklük, gözeneklerinin açık veya kapalı oluşudur. Direkt su ile temas halinde kapalı gözenekli malzemelerin su emme oranları çok düşüktür ve Strafor, kapalı gözenekli bir malzemedir. Su emme oranı çok küçük olduğu için direkt su ile temas etse bile, özellikleri değişmez. Strafor’u meydana getiren Styrene, suda çözülmeyen ve erimeyen bir yapıda olduğundan kapalı gözeneklerinin duvarları suyu geçirmez. Strafor’u meydana getiren Styrene, suda çözülmeyen ve erimeyen bir yapıda olduğundan kapalı gözeneklerinin duvarları suyu geçirmez.
Yanma
Strafor normal ve alev yürümeyen olmak üzere iki tip olarak üretilmektedir. Alev yürümeyen B1 sınıfı hammaddeden üretilmektedir. “Strafor’un parlama noktası 360-370 C° olup; kendiliğinden yanabilmesi için ortam sıcaklığının 490 C° ulaşması gerekir. STRAFOR’nin yanması sonucu ortaya çıkan gaz miktarı, ahşap gibi her binada kullanılan bir çok malzemeden daha azdır. Sıcağa karşı dayanımı ise; sıcaklığın derecesine ve süresine bağlıdır.Kısa süreli 100 C° ye kadar dayanıklı, uzun sürede 75-85 C° ye, minimumda ise-180 C° ye kadar kullanılır. Bu nedenle çok soğuk tesisler için de ideal bir malzemedir.
Ömür
Strafor, sonsuz ömürlü bir malzemedir. Buna karşılık, bazı kişiler Strafor’un kullanıldığı yerde zamanla yok olduğunu iddia etmektedir. Olayın esası şöyledir: Strafor doğru yerde, doğru kalınlık ve yoğunlukta, yapı fiziği ve inşaat kurallarına göre uygulandığı takdirde malzemenin yok olması diye bir şey bahis konusu olamaz.

Buna karşılık sıcak bir bölgede basınç altında (Örneğin bir teras çatıda), şap ve karo tabakalarının altında bilgi eksikliğinden veya ucuz fiyat cazibesiyle düşük yoğunlukta (Örneğin 10 kg/m3) Strafor kullanılması halinde, sıcağın ve basıncın etkisiyle Strafor yumuşayıp ezilir ve üzerindeki tabakaların çökmesine neden olabilir. Bu gibi yerlerde yüksek yoğunlukta 20-30 kg/m3 Strafor kullanılmalıdır. Nitekim Almanya’da 31 yıllık bir teras çatıdan alınan 20kg/m3′lük Strafor malzemesi bilirkişi huzurunda test edilmiş ve malzemenin 31 yıl önceki özelliklerinin değişmediği görülmüştür.
Delle Dekor ürünlerini kullanarak binanıza ve projelerinize hem farklı bir estetik kazandırıp hem de ısı yalıtım ürünü olan kaplama (mantolama) malzemesini kullanarak %60′a varan ısı tasarrufu sağlarsınız.

Delle ürünleri, bir çok testlerden geçirilerek aşırı iklim sıcaklıklarına, güneş ışığına, yağmur, buz ve uzun yıllar kar etkisine dayanıklı hale getirilmiştir.

Delle ürünleri, iki bileşenden meydana gelmektedir;

  1. 26 dansite EPS (Genleşmiş Sert Köpük) dir. EPS ile ilgili daha geniş bilgiyi teknik bölümde bulabilirsiniz.
  2. Yüksek mukavemet sağlayan akrilik esaslı yüzey kaplama harcıdır. Bu harç 11 adet reçinenin karıştırılmasından elde edilen bir formülasyondur. Ürüne kattığı özellik ürünün sert, dayanıklı ve esnek olmasıdır.

Delle Dekor Ürün Detayı

Ürünlerimizin üzerindeki kaplama harcı tüm su bazlı ve sentetik boyalar ile uyumludur. Ürünlerimiz montaja ve boyaya hazır vaziyette teslim edilmektedir.

Delle Dekor, ısı yalıtım ürünü olarak; fugalı, derzli, baklava desenli (terracota), yeni ürünlerimizden strafortuğla modeli ve katalogta gösterilen diğer modelleri sunmaktadır. Bunun yanında müşterilerimizin önerdiği diğer ürünlerin üretimini de yapmaktadır.

Delle Dekor, bu ürünlerin yanında oval kesimleri de hizmete sunmuş olup mimari yeni birçok ürünle siz müşterilerimize hizmet vermeye devam edecektir.

Ürünlerimizden söve, denizlik, taç, katsilmesi, sütun, harpuşta ve köşe taşları metretül bazında, kaplama (mantolama) malzemesi m2 bazında, payanda, figur, kilit taşları adet bazında fiyatlandırılmaktadır.

Delle Dekor, ürünlerini uygulamak hızlı ve çok kolaydır. Ürünlerimizin duvara yapıştırılmasında özel foam board yapıştırıcı malzemeler kullanılmakla beraber çimento esaslı levha yapıştırıcları da kullanılmaktadır

Sipariş bilgileri
  • Fiyat: 33 TL/m²
Ticiz.com'un rehber kategorisi: İstanbul'daki Diğer çatı ve dış cephe kaplama malzemeleri
Oluşturma tarihi: 07.09.2011 16:20
Düzenleme tarihi: 26.03.2012 16:59